W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia jeleniogórscy policjanci prowadzić będą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską. Kierowcy „noga z gazu”. Pamiętajmy, że prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych. Stosujmy się do obowiązujących limitów ograniczeń prędkości oraz zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg i ulic. Policjanci będą dyscyplinować tych kierujących, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów i będą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów oraz wyposażenia, a także będą reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym. Pracę funkcjonariuszy wspomagać będzie fotoradar oraz video-rejestrator. Dlatego też apelujemy o ostrożną i rozważną jazdę. Kierowcy noga z gazu.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki będą dyscyplinować tych kierujących, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów i będą stwarzać zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników.

W związku z tym, że w Jeleniej Górze na różnych ulicach prowadzone są prace remontowe apelujemy do pieszych i kierujących o zwracanie uwagi na oznakowanie dróg i ulic, gdyż zmieniona została organizacja ruchu. Dlatego też jazda na pamięć może być przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Piesi również powinni zachować szczególną ostrożność przy przechodzeniu przez jezdnię. Nie należy przejścia traktować jak enklawy bezpieczeństwa i wbiegać wprost pod koła pojazdu, stwarzając w ten sposób zagrożenie bezpieczeństwa.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 112.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.