Jeleniogórscy policjanci od początku roku nałożyli już kilkanaście wysokich mandatów za różne wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 4000 zł za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych. Dodatkowo kierująca straciła prawo jazdy na 3 miesiące. Przypominamy, że 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator za wykroczenia w ruchu drogowym, a kierowcy, którzy nie przestrzegają przepisów obowiązujących w tym zakresie muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Od początku roku jeleniogórscy policjanci nałożyli zgodnie z nowym taryfikatorem kilkanaście wysokich mandatów za naruszenie przepisów w ruchu drogowym.

6 stycznia br. policjanci jeleniogórskiej drogówki na Al. Solidarności w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli drogowej kierującą pojazdem marki BMW. Kobieta została ukarana mandatem w wysokości 4000 zł za przebroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 71 km na godzinę oraz wyprzedzanie przed przejściem dla pieszych. Ponadto straciła ona również prawo jazdy na 3 miesiące i otrzymała 15 punktów karnych. Wykroczenia popełnione przez kierującą zarejestrowała policyjna kamera.

Ponadto policjanci ukarali mandatami w wysokości 2500 zł 3 rowerzystów, za jazdę w stanie nietrzeźwości, nałożyli kilka mandatów w wysokości 800 zł i 1000 zł za przekroczenie prędkości.

Przypominamy, że aktualnie maksymalny mandat za wykroczenie wynosi 5 tysięcy złotych, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 tysięcy złotych.

4 komentarze

    • Chłopie nie umiesz czytać? Jakbyś przechodził przez pasy i spotkał się z tą Panią to ty byś broczył krwią. CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.

      • Nie cwaniakuj! Ona przebroczyła, czyli wylało się więcej krwi, niż się ma! I jak to wytłumaczysz?!

  1. Kierowca zawodowy Odpowiedź

    Moim zdaniem tutaj wysokość mandatu da tylko po kieszeniach tych, którzy nie mają pieniędzy, a utrzymują się z jazdy samochodem. Ten co wariuje na drogach ma kasę bo mu to wisi czy dostanie 100 czy 5000 zł mandatu, a jak zabiorą prawko to i tak znowu wsiądzie i dopoki kogoś nie zabije będzie wsiadał bo go stać na to.
    To co wyprawia policja jeleniogórska to typowa nagonga na kasę. Żeby tylko ktoś przekroczył 20 km /h to mu wlepią 800zl mandatu i jest gitara. Taki nie będzie miał z czego zapłacić to dostanie egzekucję komornicza z 800 robi się 3000 zł sznur i tylko się wieszać a prezes i komornik zarobieniu będą to opijać drogimi alkoholami. Przecież tutaj nie chodzi o bezpieczeństwo tylko o kasę. Taki syf w tym kraju jest był i będzie….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.