Jeleniogórscy policjanci zatrzymali seryjnego graficiarza podejrzanego o serię uszkodzeń mienia w Jeleniej Górze. Nielegalny proceder uprawiał od około 2 lat. Policjanci ustalili, że pozostawił graffiti na około 50 elewacjach, czym spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Malował na obiektach swój podpis „SZTOS”. Twierdził, że jest to jego styl życia. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału procesowego jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 35-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię uszkodzeń mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, 35–latek podejrzany jest o serię uszkodzeń mienia w Jeleniej Górze. Nielegalny proceder uprawiał od około 2 lat. Malował farbą elewacje różnych budynków, lampy, mosty, skrzynki energetyczne, wiadukty i inne działając w ten sposób głównie na szkodę podmiotów publicznych. Funkcjonariusze ustalili, że jeleniogórzanin w ten sposób zniszczył elewacje co najmniej 50 obiektów. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

35-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.16 czerwca br. jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.