400 tys. zł zamierza wydać jeleniogórski magistrat na prace związane z korektą organizacji ruchu w centrum Jeleniej Góry. Głównym celem zmian ma być ograniczenie ruchu samochodowego na starówce.

Zakres rzeczowy jest dość spory. Wykonawca będzie miał za zadanie wymianę oraz montaż oznakowania pionowego (159 szt.), wymianę oraz montaż konstrukcji wsporczych (62 szt.), malowanie oznakowania poziomego (50 m kw.), dostawę i montaż stałych słupków blokujących (20 szt.), dostawę i montaż demontowalnych słupków blokujących (7 szt.), dostawę i montaż automatycznych słupków blokujących (3 szt.), dostawę i montaż kamer ANPR (10 szt.), wykonanie instalacji zasilającej oraz sterującej słupkami (5 kpl.), dostawę central i ich uruchomienie (2 kpl.).

Prezydent Łużniak informuje, że zamontowane zostaną trzy automatyczne słupki blokujące w następujących lokalizacjach:

ul. 1 Maja – na wys. budynku nr 54

ul. Klonowica – na wys. budynku nr 1

ul. Jelenia – na wys. budynku przy

W ramach zadania należy także podłączyć do sieci światłowodowej monitoringu miejskiego dwa istniejące słupki: na placu Ratuszowym – na wys. budynku nr 19 i na ul. Konopnickiej – na wys. budynku nr 4.

W urzędzie miasta właśnie otwarto dwie oferty, które wpłynęły w przetargu na to przedsięwzięcie. W obu oczekiwania wykonawców są wyższe niż możliwości gminy. Kółko Rolnicze z Siedlęcina wyceniło swoje prace na kwotę niewiele wyższą – 425 tys. zł. Oferta wrocławskiej spółki Rotomat opiewa na 823 tys. zł.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.