Aż 634 tablety Fire HD 8 Plus 64 GB od firmy Amazon zostały przekazane jeleniogórskim szkołom i placówkom oświatowym. Sprzęt trafił do dzieci i młodzieży za darmo, jako wsparcie dla edukacji, w myśl porozumienia zawartego z Prezydentem Miasta Jeleniej Góry i umów z dyrektorami placówek.

Nowe tablety od Amazonu rozdysponował zgodnie z zapotrzebowaniem społeczności szkół i placówek Departament Edukacji Urzędu Miasta Jeleniej Góry. Zostały one przekazane dzieciom i młodzieży przez firmę w formie darowizny, jako wsparcie dla edukacji. Co istotne, w 2022 roku Amazon zaangażował się w działania wspierające oświatę w całej Europie, zwłaszcza w kontekście pomocy uczniom z Ukrainy, którzy do tej pory otrzymali od firmy kilkadziesiąt tysięcy kompletów przyborów szkolnych i urządzeń elektronicznych.

Ale nie tylko, dzięki inicjatywom edukacyjnym takim jak ta – skierowana do jeleniogórskiej społeczności oświatowej, w polskich szkołach i placówkach Amazon aktywnie doposaża pracownie informatyczne, centra multimedialne i sale językowe, aby zapewnić wszystkim uczniom niezbędne wsparcie. W nich, zarówno dzieci i młodzież z Ukrainy, jak i Polacy, mogą wspólnie rozwijać kompetencje lingwistyczne, w zakresie nauk ścisłych i nowoczesnych technologii.

Zdaniem dyrektorów szkół w Jeleniej Górze, dodatkowe doposażenie zaplecza edukacyjnego w tablety od Amazonu pomoże zaspokoić szereg podstawowych potrzeb związanych z nauką czy poszerzaniem horyzontów wśród uczniów. Urządzenia Fire HD 8 Plus są intuicyjne, łatwe w użytkowaniu, a przy tym stanowią solidną podstawę dla początkujących. Bez wątpienia, zintegrowanie działań rozwijających w sferze multimediów – zagwarantuje też młodym uchodźcom z Ukrainy łatwiejszy dostęp do przekładów literackich i aplikacji edukacyjnych tłumaczonych z rodzimego języka na język polski.

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.