– Dziękuję za wasz entuzjazm i zaangażowanie w zbieranie podpisów – mówił Rafał Trzaskowski. – W pięć dni zebraliśmy blisko 2 mln podpisów, w tym jest duża zasługa Dolnoślązaków – mówił.

– Bardzo się cieszę, że jestem w Jeleniej Górze. Zawsze jak się tutaj pojawiam, nie mogę się nadziwić jak piękna jest Jelenia Góra, jak wypiękniała w ciągu ostatnich lat, i to jest zasługa was wszystkich – dodał.

Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, witając Rafała Trzaskowskiego, podkreślał, że na stanowisku prezydenta RP potrzebny jest człowiek, który rozumie samorząd. A prezydent Warszawy sprawdzi się doskonale, bo zna pracę w samorządzie od podstaw.

Rafał Trzaskowski podczas dzisiejszego spotkania nawiązał do specyficznych problemów gmin uzdrowiskowych, których jest wiele na Dolnym Śląsku. Świeradów- Zdrój i inne podobne miasta, które żyją z kuracjuszy czekają na konkretną pomoc rządu. Bez niej zaczną upadać – alarmował.

Podkreślał, że Polska potrzebuje silnego prezydenta, który jest tam, gdzie są problemy. – Prezydent powinien być tam gdzie ludzie mogą stracić pracę, a nie tworzyć tematy zastępcze – twierdził Trzaskowski.

Dziękując za poparcie przy zbieraniu podpisów Rafał Trzaskowski zaapelował o jeszcze większą mobilizację przez najbliższe dwa tygodnie, jakie dzielą nas od wyborów prezydenckich. – Proszę o jeszcze, bo na pewno kłód rzucanych nam pod nogi będzie jeszcze więcej. Ale my, mimo że kampania jest nierówna, to się nie damy – zapewniał kandydat na prezydenta RP. – Jesteśmy niepokorni i jeszcze silniejsi. – Damy radę – odpowiadali mu  ludzie.

– Mamy dość szerzenia nienawiści, dość tego, że bez przerwy próbują nas dzielić – mówił Rafał Trzaskowski. – Jesteśmy wszyscy tacy sami, dumni ze swojej różnorodności. To widać zwłaszcza na Dolnym Śląsku, gdzie ludzie przyjechali z różnych stron i dzisiaj tworzą wspólnotę. My potrzebujemy wspólnej Polski. Nie damy się podzielić – zapewniał.

Podczas swojego wystąpienia Rafał Trzaskowski podkreślał, że miejsce Polski jest w Unii Europejskiej.

– Nie wygram sam. Razem to musimy zrobić. Ta niesamowita energia, ten uśmiech, zaangażowanie, jakie wszędzie widzę daje siłę do walki – zakończył.

Rafał Trzaskowski z Jeleniej Góry pojechał na kolejne  spotkania do Legnicy i Wrocławia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.