Wiemy, jakie miejsca najchętniej odwiedzają wirtualnie Polacy. Na liście jest kilka dobrze znanych oraz takie, o których warto sobie przypomnieć.

Street View to jedna z usług Google. Firma wysyła w tere” samochody wyposażone w specjalne kamery, które rejestrują obraz – budynki, samochody, przechodniów. W taki sposób można „zwiedzić” wiele miejsc na całym świecie. 

Dodajmy, że Google właśnie uczyniło ważny ukłon w stronę walczącej z Rosją Ukrainy. Koncern postanowił zobrazować zniszczenie w ukraińskich miastach. Współpracuje przy tym z ukraińskimi operatorami dronów i w taki sposób świat ma zobaczyć skalę zniszczeń wojennych. 

Street View świętuje 15 urodziny. Z tej okazji firma przedstawiła garść ciekawostek. Podała na przykład, jakie kraje na świecie są najczęściej „odwiedzane” przez internautów. A są to:

 1. Indonezja,
 2. Stany Zjednoczone,
 3. Japonia,
 4. Meksyk,
 5. Brazylia,
 6. Hiszpania,
 7. Włochy,
 8. Tajwan,
 9. Francja,
 10. Wielka Brytania,

Polska

Wiemy także, jakie miejsca są najczęściej odwiedzane w Polsce. Ranking otwiera Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau. Za nim znalazł się Pałac Króla Jana III w Wilanowie

Ale na liście jest także kilka zaskoczeń. To miejsca, o których istnieniu wielu Polaków może nawet nie wiedzieć. Wielu nigdy tam także nie było. Tu warto wymienić np. Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka albo Hydropolis. Co to jest? To centrum edukacyjne we Wrocławiu. Skupia się na ekologii i jest nowoczesną, atrakcyjną placówką, która kładzie nacisk właśnie na ekologię z naciskiem na wodę. 

TOP 15 

 1. Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
 2. Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
 3. Zamek Czocha
 4. Muzeum Powstania Warszawskiego
 5. Zamek Królewski na Wawelu
 6. Muzeum II Wojny Światowej
 7. Centrum Nauki Kopernik
 8. Fabryka 'Emalia’ Oskara Schindlera
 9. Muzeum Ziemi Nadnoteckiej im. W. Stachowiaka
 10. Hydropolis
 11. Zamek Pieskowa Skała
 12. Muzeum Lotnictwa Polskiego
 13. POLIN Muzeum Historii Żydów Polskich
 14. Muzeum Panorama Racławicka
 15. Muzeum Narodowe w Warszawie

News4Media/fot. Google
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.