Do dwóch tragicznych zdarzeń niemal w tym samym czasie doszło w niedzielę 19 lutego w powiecie karkonoskim. W Wojcieszycach, na drodze krajowej nr 3 w wypadku samochodowym zginęła 17-latka. W Szklarskiej Porębie, w rzece Kamienna, utonął obywatel Czech.

O obu zdarzeniach informuje Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji.

19 lutego 2023 roku, około godziny 12.30 na drodze krajowej nr 3 przy zjeździe na ul. Jeleniogórską w Wojcieszycach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 19-letni mieszkaniec powiatu legnickiego kierując pojazdem marki Peugeot 206, jadąc od Szklarskiej Poręby w kierunku Jeleniej Góry, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem osobowym marki Kia Ceed. W wyniku zdarzenia 17 letnia pasażerka pojazdu osobowego Peugeot poniosła śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem nie odniósł cięższych obrażeń, posiadał on zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego.

Chwilę wcześniej, około godziny 11.50, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia utonięcia w rzece Kamienna w Szklarskiej Porębie 38-letniego mężczyzny. Policjanci ustalili, że mężczyzna podczas pływania kajakiem na rzece Kamienna odłączył się od grupy znajomych i z nieustalonej przyczyny, kilkadziesiąt metrów od brzegu, nagle wpłynął pod wodę, po czym zniknął. Osoby, w towarzystwie których przebywał podjęły jego poszukiwania. Jego ciało wyłowiono, jednak podjęte działania reanimacyjne nie przyniosły efektu. Ciało mężczyzny zabezpieczono do sekcji sądowo-medycznej. Obecnie policja wyjaśnia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Fot. KMP Jelenia Góra

5 komentarzy

  1. PO jak podwyżki. i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Kia CEET? to jakaś nowość musze sobie taka kupic moze jest do spzedania ?

  2. Policja łapie, WORDy wypuszczają. Polecam dziennikarzom sprawdzić statystyki ile jest „łapanych” KIEROWCÓW za alkohol/ narkotyki i ilu jest kierowanych na kurs za 500zł do odzyskania prawa jazdy. Czyli, za pińcet taki delikwent ma w d przepisy czy czyjeś życie.

  3. bez złośliwości Odpowiedź

    W Łomnicy na Karkonoskiej, od kilku lat, jest potrzeba zainstalowania dodatkowego oznakowania niebezpiecznego łuku drogi. Wysyłane nagrania do władz gminy i powiatu. Jest odpowiedź pisemna, która nic nie wnosi. Kierowca, który wczoraj 19 lutego wjechał w żywopłot (i nie zginął) może otrzymać nagranie do ubezpieczyciela. Może warto?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.