Ponad 21,5 miliona złotych kosztowała modernizacja drogi wojewódzkiej 353 Pieńsk-Strzelno. Inwestycja dofinansowana została w połowie z funduszy unijnych w ramach programu współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020,   a modernizację przeprowadzono w partnerstwie pomiędzy Województwem Dolnośląskim a Gminą Krauschwitz.

– To kolejna ważna inwestycja drogowa zrealizowana dzięki funduszom unijnym. W sumie w tej perspektywie finansowej w powiecie zgorzeleckim zrealizowano 99 projektów dofinansowanych z Regionalnego Programu Operacyjnego na łączną kwotę przeszło 102 milionów złotych. Cieszę się, że lokalne samorządy skutecznie ubiegają się o fundusze unijne, to ogromna szansa rozwojowa z którą dobrze wykorzystujemy – mówił na uroczystości otwarcia drogi  marszałek województwa Cezary Przybylski.  

Celem projektu była poprawa jakości połączeń drogowych do przejść granicznych, a także poprawa warunków bezpieczeństwa uczestników pieszego i kołowego ruchu drogowego. Zmodernizowane drogi zostaną wykorzystane jako jeden z elementów połączenia z europejską siecią dróg TEN-t. Po stronie polskiej, za pośrednictwem drogi krajowej nr 94 do autostrady A-4, a następnie po stronie niemieckiej do autostrady nr 4. Równocześnie zmodernizowana droga w Krauschwitz ułatwi dostęp do przejścia granicznego Łęknica/Bad Muskau, a w przyszłości będzie alternatywą dla nowo projektowanego przejścia granicznego Pieńsk – Deschka.

W ramach prac przebudowano drogę na odcinku 12 kilometrów, wyremontowano rondo na skrzyżowaniu dróg 351 i 353 w Pieńsku, a po stronie niemieckiej odnowiono drogę Rothenburger Strasse w Krauschwitz o długości około 1 km. Dodatkowo wykonano remont chodników i kanalizacji deszczowej.

Fot. UMWD

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.