– Połączyliśmy spacer ze wsparciem dla Orkiestry – mówią rodzice Kasi i Majki. Piękna pogoda sprawiła, że podobny pomysł miało wielu innych mieszkanców.

Na ulicach kwestuje dzisiaj (31 stycznia) 400 wolontariuszy z dwóch sztabów Karkonoskiego Hufca ZHP i sztabu przy ZST Mechanik.

– Mamy swoich wysłanników w okolicznych miejscowościach m.in. w Piechowicach, Jakuszycach czy Szklarskiej Porębie -mówi Robert Zapora, szef sztabu WOŚP przy Karkonoskim Hufcu ZHP.

Dużym zainteresowaniem cieszy się loteria fantowa.  Każdy los wygrywa, a można zdobyć kalendarze, maskotki, breloczki, opaski, latarki i inne gadżety.

Kolejka stała pod ratuszem. To chętni do oddania krwi.  Teraz jest szczególnie potrzebna, m.in. ratownikowi jeleniogórskiego pogotowia ratunkowego, który zmaga się z koronawirusem.  Krew trafi rzecz jasna również do innych pacjentów. Bardzo cieszymy się, że odzew jest tak duży, zarówno ze strony służb jak i mieszkańców Jeleniej Góry. Mamy nadzieję, że Artur szybko wróci do zdrowia i w nasze szeregi –  podkreśla Piotr Archacki, rzecznik Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

O godz. 15.00 rozpocznie się pierwsza tura internetowych licytacji. Drugą zaplanowano o godz. 19.00. Lictowac można z FB sztabów jeleniogórskich.

Pieniądze zebrane podczas 29. finału WOŚP pod hasłem „Finał z głową” zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Podobny finał odbywa się w Bolesławcu, Zgorzelcu i innych miastach naszego regionu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.