Od wczoraj 29 kwietnia jeleniogórscy policjanci prowadzą działania prewencyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach odwiedzą ziemię jeleniogórską. Akcja potrwa do 4 maja.

Celem tych działań jest zminimalizowanie skutków i ograniczenie ilości zdarzeń drogowych. W tym czasie dużo ludzi planuje odwiedziny rodziny czy przyjaciół, w Polsce lub za granicą. Mając to na uwadze policjanci będą czuwać nad ułatwieniem podróżującym przejazdu oraz nad bezpiecznym dotarciem do celu podróży.

Funkcjonariusze, którzy będą pełnić służbę w tych dniach, będą eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących, sprawdzać czy kierowcy mają stosowne dokumenty uprawniające ich do kierowania, stan techniczny pojazdów i wyposażenie oraz reagować na wszelkiego rodzaju przestępstwa i wykroczenia. Ponadto będą służyć również pomocą w sytuacjach utrudnień w ruchu drogowym.

Apelujemy również do rowerzystów, aby poruszali się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami, a także w trosce o swoje zdrowie i życie korzystali z kasków oraz odblasków.

Ponadto apelujemy do osób, które w tych dniach mają zamiar wyjechać, aby nie pozostawiali bez nadzoru i opieki swojego mienia. Nie możemy spodziewać się, że złodzieje w tych dniach będą również świętować. Aby zapobiec kradzieżom i innym przestępstwom policjanci w tych dniach będą pełnić wzmożone służby patrolowe. Jednakże każdy z nas może i powinien zadbać o swoje mienie. Jeżeli mieszkania nie posiadają elektronicznych czy mechanicznych zabezpieczeń poproście sąsiadów pomoc, aby zwrócili uwagę na nie podczas Państwa nieobecności. Ponieważ pomoc sąsiedzka od lat jest najlepszym sposobem zabezpieczeń wszelkiego rodzaju mienia.

Jeżeli Państwo planujecie w tych dniach wyjazd, to przygotowaliśmy kilka wskazówek, które zwiększą bezpieczeństwo w czasie drogi:

  • w czasie przygotowań do podróży zaplanujcie Państwo trasę i czas przejazdu;
  • wybierajcie drogi główne, a unikajcie dróg bocznych słabo lub w ogóle nie znanych;
  • zaplanujcie wyjazd w godzinach dziennych, gdyż w nocy kierowca jest zmęczony, a przez to podróż jest mniej bezpieczna;
  • zaplanujcie miejsca na odpoczynek.
  • Nie zostawiajcie w samochodzie na widocznym miejscu wartościowych przedmiotów, które mogą być przyczyną włamania do pojazdu.

Jeżeli jesteście Państwo świadkami przestępstwa czy wykroczenia nie pozostawajcie obojętni. Natychmiast informujcie o tym Policję pod numer 112.

1 Komentarz

  1. BĘDĄ ROBIĆ TO, CO LUBIĄ TAK BARDZO,- CZYLI DOPIER.LAĆ MANATY DLA LUDZI CHODZĄCYCH BEZ MASEK…… OJEJ,, ZAPOMNIAŁEM, CHWILOWO TO PRZECIEŻ NIEAKTUALNE! LOCKDOWN, GNĘBIENIE – WSPÓLNIE Z SANEPIDEM – PRZEDSIĘBIORCÓW I LUDZI BEZ MASEK WRÓCĄ DOPIERO ZA 4 MIESIĄCE, JESIENIĄ 2022. UFFF, JAKA PSIA ULGA!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.