Płyta, choć to fizycznie krążek CD, nie tylko w tytule jest „analagowa”. Ma bowiem analogowe korzenie, charakter a nawet wygląd.

– Na powierzchni ma nawet takie rowki, niczym prawdziwe analogowe płyty i… nasze dzisiejsze twarze – śmiała się podczas premierowej prezentacji krążka Jadwiga Kuta.

„Jadwiga Kuta – ANALOGOWA” jest archiwalnym zapisem sesji nagraniowej z 1992 roku, która była jedną z wielu głównych nagród przyznanych laureatce XIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Warto przypomnieć, że wówczas niemal wszystkie nagrody przypadły w udziale jednej z uczestniczek tego najbardziej prestiżowego festiwalu śpiewających aktorów, organizowanego w Polsce. Była nią właśnie Jadwiga Kuta, która zachwyciła jurorów i publiczność.

Płyta zawiera trzynaście świetnie zaśpiewanych utworów, które uczyniły tę zjawiskową artystkę niekwestionowaną gwiazdą piosenki aktorskiej. Dla niej samej nagranie to ma dodatkowo ogromną wartość sentymentalną. 

O unikatowej wartości płyty przeczytać można w książeczce załączonej do okładki: …zapis szczególnej chwili, wyjątkowego występu niezwykłej Artystki. Zapis dokonany bez udziału publiczności, bez korekt i poprawek, z naturalnym pogłosem Wielkiej Sali Koncertowej Polskiego Radia we Wrocławiu, w której podczas tego nagrania obecne były cztery osoby: Jadwiga Kuta śpiewająca kilkanaście ulubionych piosenek, Barbara Zadroga, pianistka współpracująca wówczas z Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, Pan Jerzy Rezler, jedna z najwybitniejszych postaci Polskiego Radia oraz Tadeusz Kuta, mąż cudownej Artystki, której głos wypełnił całe jego życie… 

Więcej pięknych słów i muzyki na płycie, którą zdobyć można za pośrednictwem strony internetowej Teatru Naszego: www.teatrnasz.pl 
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.