Od 1 stycznia w automatach biletowych znajdujących się w autobusach jeleniogórskiego MZK nie będzie można płacić gotówką. Jedyna możliwość opłacenia należności za przejazd to płatność bezgotówkowa. Bilonem można będzie płacić w biletomatach na przystankach.
MZK wycofuje możliwość płacenia gotówka w autobusowych biletomatach, bo opcja powoduje, że urządzenia ulegają awarii, a do tego coraz mniej osób korzysta z takiej możliwości. Nie oznacza to jednak, że karty płatnicze będą jedyna możliwością zapłacenia za przejazd w autobusie. MZK informuje o dostępnej alternatywie.

  • Przypominamy, iż poza płatnościami kartami bankowymi istnieje również możliwość dokonywania zakupu biletów za pomocą karty w formie „e-portmonetki”. Wystarczy wyrobić taką kartę w Centrum Obsługi Klienta w budynku MZK przy ulicy Wolności 145 i doładować środki pieniężne (min. 10 zł, max 300 zł). Wówczas w automacie jak i w kasownikach można kupować bilety jednorazowe bez konieczności korzystania z kart bankowych. Wyrobienie karty jest bezpłatne, natomiast koszt wydania duplikatu to 10 zł – przekazuje przewoźnik.

2 komentarze

    • Stefek albo Wandzia Odpowiedź

      Wchodzisz na stronę MZK i na samym dole jest mapa „Linowy rozkład jazdy” tam są zaznaczone biletomaty.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.