Długo kazaliśmy Państwu czekać na tegoroczne rozstrzygnięcie. Bardzo jednak chcieliśmy nawiązać do tradycji, aby samo posiedzenia kapituły odbyło się podczas uroczystości rozstrzygnięcia wyborów. Mieliśmy pewne plany, które jednak zweryfikowała rzeczywistość.

Nie chcąc przedłużać ostatecznej decyzji w nieskończoność, wczoraj w siedzibie redakcji odbyło się posiedzenie kapituły wyborów Człowieka Roku. W skład kapituły weszli zwycięzcy z poprzednich lat: Kazimierz Pichlak, Andrzej Rojek, Iwona Kobierecka, Mirosław Garbowski, Stanisław Dziedzic, Anna Maria Konieczyńska, prezes Fundacji Nowin Jeleniogórskich Daniel Antosik oraz redaktor naczelny Nowin Jeleniogórskich Andrzej Buda.

Przypomnijmy że we finale wyborów znaleźli się Zyta Bałazy, Kamil Gabriel Janic, Jolanta Paszowska, Tomasz Janczak, Barbra Ciechanowicz.

Po zsumowaniu głosów czytelników (za pierwsze miejsce w głosowaniu czytelników 5 pkt, za drugie – 4 pkt , trzecie – 3 punkty etc.) oraz głosowaniu członków kapituły (miejsca od pierwszego do piątego punktowane tak samo czyli 1 miejsce – 5 punktów, 2 miejsce – 4 punkty etc.) okazało się , że największe poparcie zyskała BARBARA CIECHANOWICZ i ona też uzyskała tytuł Człowieka Roku 2021. W jej ręce trafi również „Kryształ Górski”.

Naszej zwyciężczyni gratulujemy na razie gratulujemy na naszych łamach. Oficjalne rozdanie nagród, również tych zaległych za poprzednią edycję wyborów Człowieka Roku, będzie przeprowadzone przy okazji bardzo ważnego wydarzenia dla Nowin i regionu. Jeżeli nasz plan się powiedzie, to spotkamy się w sierpniu.

Uprzedzając pytania czytelników ujawniamy wyniki głosowania czytelników:

Zyta Bałazy – 256 punktów

Kamil Gabriel Janic – 315 punktów

Jolanta Paszowska – 339 punktów

Tomasz Janczak – 482 punktów

Barbara Ciechanowicz – 614 punktów

2 komentarze

  1. Dlaczego pseudo dziennikarze z Nowin rżniecie głupa i milczycie w sprawie próby korupcji politycznej towarzysza Mroza z PiS.bolszewi i SS-mana Dworczyka od krzyworyjca Moravitzky? Zrobiliście przed pismafią ruki pa szwam?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.