Jeleniogórscy policjanci wraz z pracownikami jednego z banków z siedzibą w Jeleniej Górze uchronili klientkę przed przelaniem około 25 tysięcy złotych na konto nieznanego jej mężczyzny. Naciągacz nawiązał znajomość przez portal społecznościowy, gdzie udawał pracownika ONZ.   

– Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, że mężczyzna nawiązał z jeleniogórzanką kontakt za pośrednictwem jednego z popularnych komunikatorów. Przedstawił się jako lekarz pracujący dla ONZ na terenie Syrii. W trakcie rozmów oszust wielokrotnie wspominał, iż jest wdowcem samotnie wychowującym dziecko. Ponadto  mówił, że ma zablokowane konto, na którym ma sporo gotówki. Do odblokowania konta potrzebuje jej pomocy i prosi ją o przelanie na konto swojego przyjaciela pieniędzy, które spowodują uruchomienie środków znajdujących się na jego koncie. W zamian obiecał jeleniogórzance wycieczkę do egzotycznych krajów oraz zwrot pożyczonej kwoty wraz z wysokimi odsetkami. Dzięki wspólnie podjętym działaniom pracowników banku i jeleniogórskich policjantów udało się w rozmowie z kobietą zapobiec wyłudzeniu pieniędzy na jej szkodę – informuje Edyta Bagrowska z jeleniogórskiej policji.

To kolejny przypadek wyłudzenia pieniędzy, nigdy więc dosyć ostrzeżeń przed przekazywaniem pieniędzy na konta osób, których się nie zna. Oszuści często bazują na uczuciach, wyznają miłość, opowiadają o swoim życiu i wykazują duże zainteresowanie nowo poznaną osobą. Podejrzenia powinny w szczególności wzbudzić osoby, które oczekują przekazania pieniędzy lub kosztownych przedmiotów. Tylko ostrożność, czujność i ograniczone zaufanie uchronią przed oszustwem.

1 Komentarz

  1. PiS_Bolszewik_Czekista Odpowiedź

    Na czym polega ten ruski ład, ten rosyjski porządek? Na tym, żeby z demokracji zrobić fasadę demokracji, żeby zdławić wolne słowo. Żeby móc kraść bez żadnej kontroli i opamiętania, żeby zaatakować tkankę społeczną, organizacje pozarządowe (…). Żeby zniszczyć opozycję, jak nie słowem to trucizną, przemocą, opresją, żeby aparat władzy, instytucje władzy, od sądów, przez policję, po urzędy służyły panowaniu tej władzy nad człowiekiem. (…) Władza pisowska coraz bardziej chce panować nad ludźmi, ale nie panuje nad problemami. Gdańsk. Dzisiaj.Donald Tusk.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.