Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież pojazdu marki Ford, w którym znajdował się między innymi sprzęt wspinaczkowy oraz repliki broni. Do przestępstwa doszło 10 sierpnia br. w Szklarskiej Porębie. Auto i repliki broni zostało odzyskane. Teraz zatrzymani za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 33 i 34 lata, którzy podejrzani są o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni 10 sierpnia br. ukradli pojazd marki Ford, który zaparkowany był pod jednym z pensjonatów w Szklarskiej Porębie. W samochodzie tym znajdowały się między innymi repliki broni oraz sprzęt wspinaczkowy. Okazało się, że zatrzymani otworzyli auto oryginalnymi kluczykami, które właściciel zgubił w jego pobliżu.

Pokrzywdzony kiedy zorientował się, że samochód zniknął, powiadomił policję. Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji, a także po analizie nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzewanych o kradzież tego pojazdu. W trakcie czynności policjanci odnaleźli skradzione auto w jednej z miejscowości gminy Stara Kamienica, a repliki broni odnaleźli w mieszkaniu jednego z zatrzymanych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, mają oni również zakaz opuszczania kraju i muszą wpłacić po 2000 zł tytułem poręczenia majątkowego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.