W sobotę 2 października odbyło się uroczyste otwarcie kolejnej inwestycji gminy Mysłakowice. Tym razem do użytku oddano nowo wybudowany parking w Strużnicy. W ramach inwestycji powstały 24 miejsca postojowe wraz z małą architekturą – ławkami, stołami piknikowymi, stanowiskami dla rowerów i koszami na śmieci. Całość posiada energooszczędne oświetlenie LED.

Wśród uczestników uroczystości, którzy dokonali oficjalnego otwarcia wartej 185 tys. zł inwestycji byli m.in. senator Krzysztof Mróz, wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman, przewodniczący Rady Gminy Grzegorz Kuczaj, radny gminy Eugeniusz Wysoczański, sołtys Strużnicy Andrzej Wysoczański, wykonawca inwestycji Andrzej Kozłowski oraz mieszkańcy Strużnicy.

Jak mówił wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman, działka pod inwestycję została pozyskana z rąk prywatnych po wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Parking ma służyć nie tylko turystom, którzy w Strużnicy rozpoczynają górskie i rowerowe wycieczki oraz udają się do miejscowych lasów obfitych w grzyby, ale także mieszkańcom, którzy dzięki infrastrukturze towarzyszącej zyskują miejsce do spotkań i odpoczynku. Wójt dodał, że na zakupionej działce pozostało miejsce, które w przyszłości może zostać zagospodarowane na kolejne przydatną dla mieszkańców infrastrukturę, np. w postaci zadaszonej wiaty.

Senator Krzysztof Mróz dziękował władzom gminy za realizację inwestycji. „Strużnica jest pięknie położoną miejscowością, ale brakowało tu miejsca aby bezpiecznie zaparkować auto i w spokoju udać się w góry. Dzięki temu nowemu parkingowi mieszkańcy zyskują miejsce do odpoczynku a turyści punkt wypadowy na pobliskie szlaki turystyczne.” – zakończył senator.

Po zakończeniu uroczystości mieszkańcy Strużnicy zorganizowali dla przybyłych gości poczęstunek. Skorzystali z niego także turyści, którzy już kilka minut po oficjalnym otwarciu parkingu zaparkowali na nim samochody by udać się na szlaki Rudaw Janowickich.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.