Dzięki bardzo dobrze zorganizowanym działaniom pościgowym olszyńscy policjanci odzyskali skradziony pojazd marki Fiat Ducato i zatrzymali mężczyznę, który kierował tym samochodem.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Olszynie podczas służby 3 grudnia zauważyli Fiata Ducato, mogącego pochodzić z kradzieży a poruszającego się w kierunku Lubania. Pomimo nadawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych przez policyjny radiowóz, kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. O zaistniałym zdarzeniu poinformowany został dyżurny jednostki oraz patrole będące tego dnia w służbie.

Policyjny pościg za pojazdem zakończył się na drodze polnej, tuż po tym jak kierowca stracił panowanie nad busem i zjechał z drogi porzucając włączony pojazd. Dalszą ucieczkę podjął pieszo w kierunku bagiennych lasów. Poszukiwania mężczyzny nie trwały długo. Olszyńscy policjanci zauważyli, że leży on miedzy zaroślami w błocie. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

-Kierującym okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on kierować pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających, dlatego pobrano mu krew do dalszych badań laboratoryjnych – informuje mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z KPP w Lubaniu.

Do sprawy włączyli się funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Lubania oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku pracy operacyjnej i zebranych materiałów dowodowych, już na drugi dzień podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów na terenie Bolesławca i Świeradowa – Zdroju. Okazało się również, że posiada aktywny zakaz kierowania pojazdami za co usłyszał kolejne zarzuty. Jednak to nie wszystko – odpowie także za prowadzenie pojazdu będąc pod wpływem substancji psychotropowych oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Na wniosek policji oraz prokuratora miejscowy sąd zadecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego aresztu tymczasowego na okres 3 miesięcy. Czynności w sprawie nadal są prowadzone.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.