Policjanci z Lubania zlikwidowali plantację konopi indyjskich, która mieściła się w jednym z budynków mieszkalnych na terenie powiatu. Kryminalni w trakcie działań przejęli blisko 2 kilogramy marihuany i sprzęt służący do jej uprawy.

Mundurowi z lubańskiej komendy powiatowej w minionym tygodniu zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające. Posiadanie narkotyków jest zabronione, dlatego też 38-letni mężczyzna trafił do policyjnego aresztu celem wykonania z nim niezbędnych czynności. Już w tym momencie rozpoczęła się ścisła współpraca między wydziałami lubańskiej jednostki.

Już kilka godzin po zdarzeniu, na podstawie uzyskanych informacji, policjanci kryminalni zidentyfikowali miejsce, gdzie miała znajdować się plantacja konopi indyjskich. Podczas przeszukania wytypowanych pomieszczeń, funkcjonariusze potwierdzili, że znajduje się tam zakazana prawem uprawa. Mundurowi na miejscu znaleźli również przedmioty wykorzystywane w procesje wytwarzania nielegalnych środków. Łącznie ujawniono i zabezpieczono blisko 2 kilogramy marihuany.

Trzydziestoośmioletni mieszkaniec powiatu lubańskiego usłyszał zarzut popełnienia przestępstw narkotykowych. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd tymczasowo aresztował go na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających mężczyzna może trafić do więzienia nawet na 10 lat.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.