Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz o uprawę ziela konopi indyjskich. Mężczyzna uprawiał krzaki konopi w mieszkaniu. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście sztuk roślin w różnym stadium rozwoju, a także znaczne ilości marihuany. Z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać ponad 2000 porcji handlowych. 39-latek dodatkowo podejrzany jest o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją 87-letnia babcią.

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji oraz dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 39-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o uprawę krzaków konopi, posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad babcią.

5 sierpnia 2022 roku, około godziny 14.00 policjanci pojechali do jednego z mieszkań w Jeleniej Górze, gdyż mieli informację, że wnuk może znęcać się nad swoją 87-letnią babcią. W lokalu zastali 39-latka. Okazało się, że mężczyzna był znany policjantom i podejrzewany był również o związek z przestępczością narkotykową. W mieszkaniu czuć było wyraźną woń marihuany. Funkcjonariusze zauważyli, że jedno z pomieszczeń jest zamknięte, a drzwi do niego zabezpieczone gumową linką. Kiedy chcieli wejść do środka mężczyzna blokował im dostęp oraz stał się agresywny. Okazało się bowiem, że w pomieszczeniu tym uprawniał kilkanaście krzewów konopi. W pokoju tym funkcjonariusze znaleźli również marihuanę. Łącznie z zabezpieczonych narkotyków można uzyskać ponad 2000 porcji handlowych.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu również zarzut znęcania się psychicznego i fizycznego nad 87-letnią babcią. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

-Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, ma on zakaz opuszczania kraju, a także zakaz kontaktowania się i zbliżania do babci oraz musi on opuścić wspólnie zajmowany z nią lokal – informuje podinsp. Edyta Bagrowska z policji w Jeleniej Górze.

2 komentarze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.