Na jeleniogórskim osiedlu Zabobrze, dojeżdżając do ronda przy ul. Ogińskiego i Różyckiego, kierowcy muszą teraz być wyjątkowo ostrożni.

Powstają tam bowiem nowe przejścia dla pieszych. Pasy poziome na jezdni są już pomalowane, ale dojścia do przejść ogrodzone są siatkami i taśmami ostrzegawczymi. Ludziom to jednak nie przeszkadza i wkraczają na jezdnię. Stare przejścia, zlokalizowane tuż obok, oczywiście nadal są czynne. To powoduje dezorientację pieszych i trudną sytuację dla kierowców, bo muszą uważać na pieszych na nowych i starych pasach.

Nowe przejścia dla pieszych będą nieco odsunięte od ronda. Ma tu ułatwić zjazd z niego i zapobiec tworzeniu się korków.

3 komentarze

  1. Zabobrze pod wpływem dużej ilości aut i sklepów wielkopowierzchniowych stało się bardzo niebezpieczne. Piesi wykorzystują przepisy i niezważając na nic wbiegają na pasy a ty biedny kierowco martw się. Bo jadąc nawet te 30 km/h to i tak za szybko. A jeśli jesteśmy już w temacie przejść dla pieszych to już a nawet szybciej nalezy zainterweniować kolo sklepu ACTION ludzie wychodzą z niego prosto na ulicę i nie daj Bóg zwróć uwagę zostaniesz zniszczony i jeszcze skazany za potrącenie pieszego który nie ma prawa tam przechodzić. Ale co przedstawiciele naszego kochanego miasta mają na głowie dużo ważniejsze sprawy typu ciagle podnoszenie oplat za wszystko.

  2. To kolejny przykład braku odpowiedzialności i rozumnego prowadzenia prostej inwestycji. Ktoś podejmuje decyzje: „Nie skończyliśmy budować przejscia, ale warto pomalować pasy.” To pokazuje kompletny brak wiedzy i odpowiedzialność za zdrowie ludzi. A wystarczyło pomalować pasy na końcu. Tylko jak robi się takie remonty na koniec roku, to budujący boją się śniegu i swoich przelozonych, czyli miasta i jej władzy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.