W Cieplicach od 11 mają będą przyjmować kuracjuszy ze skierowaniami na rehabilitację ogólnoustrojową w sanatorium Stoczniowiec. Od 17 maja gotowy na przyjęcie gości komercyjnych na pobyty wypoczynkowe, hotelowe oraz rehabilitacyjne (bez skierowania) będzie Długi Dom w Cieplicach. Uzdrowisko Cieplice realizuje już skierowania ambulatoryjne na zabiegi w Domu Zdrojowym.

Nadal nieczynne są Cieplickie Tężnie.

W Świeradowie -Zdroju od 11 maja rozpocznie się przeprowadzanie zabiegów ambulatoryjnych w Centrum Rehabilitacji i Reumatologii Goplana. Jako pierwsi zostaną przyjęci tutaj pacjenci ze skierowaniem do poradni rehabilitacyjnej. 14 maja zastanie otwarta również świeradowska Pijalnia Wód Mineralnych. Tutejszych wód mineralnych będzie można jednak napić się dopiero po ogłoszeniu przez rząd kolejnego etapu odmrożenia gospodarki, w którym zostaną uwzględnione tego typu usługi. Ponadto, 16 maja uruchomiony zostanie należący do Uzdrowiska Świeradów obiekt Sanus, w którym realizowane będą pobyty hotelowe, pobyty wypoczynkowe oraz te z rehabilitacją ambulatoryjną.

Działaność wznowią także  Uzdrowiska Kłodzkie.

Zarządy uzdrowisk  zapewniają, że bezwzględnie stosują się do wszelkich zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz wprowadzają z życie niezbędne działania i procedury związane z zapewnieniem maksymalnie bezpiecznego i komfortowego pobytu zarówno gości jak i pracowników.

Uzdrowiska zostały zamknięte w marcu z powodu pandemii koronawirusa.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.