Autorami prezentowanych prac są członkowie jeleniogórskiej organizacji, którzy spotkali się na weekendowym plenerze, w kwietniu ubiegłego roku w Sędziszowej – miejscowości geograficznie położonej na obszarze Krainy Wygasłych Wulkanów.

Zaintrygowani urodą miejscowego krajobrazu fotografowali Ostrzycę, Organy Wielisławskie, Wąwóz Myśliborski, pozostałości po dawnych obiektach dworskich w Lubiechowej, Rząśniku czy zrujnowaną świątynię, o fascynującej historii w Nowym Kościele. Każdy z autorów poszukiwał „swoich” tematów zachowując własną stylistykę i sposób widzenia. Powstał zróżnicowany materiał fotograficzny, nieuporządkowany narracyjnie, lecz pokazujący indywidualne preferencje i zauroczenia. Przedstawione fotografie mówią sporo o niezwykłości tych miejsc, odwołują się do historii i kulturowej pamięci, niosą nostalgię i refleksję o przemijaniu, ale równie dużo a może nawet więcej mówią o samych autorach, ich wrażliwości i towarzyszących im emocjach.

W wystawie uczestniczą: Beata Chłopeniuk (Jelenia Góra), Dariusz Goetze (Wrocław), Nina Hobgarska (Jelenia Góra), Andrzej Kołodziejczyk (Jelenia Góra), Marek Liksztet (Jelenia Góra), Wojciech Miatkowski (Jelenia Góra), Dariusz Szymański (Kowary), Zygmunt Trylański (Szklarska Poręba). 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.