Stanisław Karpiel Bułecka i Szymon Chyc Magdzin z zespołem wystąpią 5 stycznia o godz. 19.00 w kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. PCK w Jeleniej Górze Cieplicach. Przedłużą klimat świąt i zaprezentują utwory z albumu „Idjimy tu idjiymy”. Koncert poświęcony jest pamięci, niedawno zmarłej Joanny Krudys, 21-letniej studentki II roku AWF, pochodzącej z Jeleniej Góry, angażującej się w wiele inicjatyw, jak również wspierającej lokalne grupy parafialne.

Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Marzeny Machałek, wiceminister edukacji i nauki. Będzie to okazja do wysłuchania ponadczasowych kolęd i pastorałek, wśród nich „Na Kondrackiej holi” „Przybieżeli do Betlejem”, „Przy hornej dolinie”, „Wśród nocnej ciszy”, „Ej Malućki” i wielu innych.

Projekt „Kolędy i pastorałki na góralską nutę” to idea dwóch członków grupy Future Folk – wokalisty Stanisława Karpiela-Bułecki oraz Szymona Chyc-Magdzina (skrzypce, śpiew). Publiczność będzie miała możliwość posłuchania i zobaczenia na żywo dwójki przyjaciół w towarzystwie wybitnych, podhalańskich muzyków w zupełnie innej odsłonie. Wrażeń dostarczą także dźwięki takich instrumentów, jak kontrabas, skrzypce, akordeon, altówka, a przede wszystkim basy podhalańskie.

W składzie sześcioosobowej kapeli zarejestrowano całą płytę „Góralscy Kolędnicy – Idjimy tu idjiymy”. Wydawnictwo zawiera jedenaście utworów, w których gościnnie zaśpiewali Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus, Piotr „Lolek” Sołoducha (Enej) oraz bliscy i znajomi inicjatorów projektu – Robert Czech, Piotr Trebunia Tutka, Krysia, Kasia i Antek Chyc – Magdzin.

2 komentarze

  1. „Wydarzenie organizowane jest pod patronatem Marzeny Machałek” – to już powinno zniechęcić.

  2. śmieć z wsiocławia Odpowiedź

    Zdychaj wsiocławski psie na tego koronawirusa. Mam nadzieję, że was tam w tym Wsiocławiu powybija wszystkich ten koronawirus, wsiocławskie ścierwa.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.