– Nasi pensjonariusze bardzo przeżywają rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, tym bardziej, że za ich młodości szczególnie celebrowano święto 1 maja – podkreśla Lidia Łotocka, która zakładała Dom Seniora „Grześ” jako jedną z pierwszych prywatnych tego rodzaju placówek w naszym regonie.

– Staramy się, aby w takich okolicznościach nasi podopieczni nie tylko wspominali, jak to wszystko wyglądało 30 lat temu, ale by mogli również celebrować stosunkowo nowe tradycje, jak na przykład Dzień Flagi RP – przekonuje Lida Łotocka.

W Domu Seniora „Grześ” podczas majówki było więc biało-czerwono, powiewała flaga, ale podopieczni zajmowali się też robieniem kotylionów, malowaniem szturmówek – każdy robił to, co potrafił najlepiej. A przede wszystkim – radość z gremialnie odśpiewanego Mazurka Dąbrowskiego i wspólnie spędzonego czasu. Wzruszenie było tak ogromne, że w niektórych oczach pojawiła się łezka wzruszenia.

– Widać, że Ci nasi seniorzy są dumnymi Polakami. Takie święta są dla nich bardzo ważne. A czas spędzony z nimi daje niejednemu młodemu człowiekowi wiele do myślenia. To są niezapomniane momenty, emocje i przeżycia, które na długo zapadły nam wszystkim w serca – konkluduje Lida Łotocka.

Dom Seniora Grześ

Ul. M. Skłodowskiej Curie 9

58-540 Karpacz

tel. 607 445 996

pensjontgrzes@o2.pl www.domsenioragrzes.pl

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.