– Chcielibyśmy, żebyście poważnie potraktowali te zasady zanim udacie się na wycieczkę w góry- apelują do turystów pracownicy KPN.

1) Pamiętajcie, że schroniska są nadal zamknięte – a to znaczy, że nie ma dostępuj do toalet, bieżącej wody, do bufetu.

2) W górach nadal panują warunki zimowe, weźcie to pod uwagę przygotowując się do wycieczki. Potrzeba więcej czasu na przejście w śniegu tras, szczególnie tych w lesie w reglu górnym i w strefie subalpejskiej. Ciągle mamy lawinową 1.

3) Z powodu COVID-19 rozpraszamy się na szlaku – unikamy kontaktów, z innymi osobami, przy punktach kasowych i na parkingach miejmy w pogotowiu maseczkę, bufkę, szalik co zapewni zasłonięcie ust i nosa.

4) Noście ze sobą środek dezynfekujący – barierki i inne elementy infrastruktury w Parku nie są i nie będą dezynfekowane.

5) Prosimy, miejcie na uwadze, że teren parku to nie jest toaleta, dobierajcie czas i dystans wycieczki tak, aby sprawy fizjologiczne były załatwione przed wejściem na teren KPN.

Karkonoski Park Narodowy jest otwarty tylko częściowo dla turystów. Wiele szlaków zostało zamkniętych z powodu ochrony przyrody, zamknięcia granicy z Czechami i epidemii koronawirsa. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.