Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 17 września 2023 r. na wycieczkę nr 34 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty.

W kasie PKP w Jeleniej Górze kupujemy bilet tam i z powrotem do Lubawki i bilet „KD+Czechy”. O godz. 6.32 wyjeżdżamy pociągiem do Svobody nad Úpou (z przesiadkami w Sędzisławiu i Trutnovie), gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Jarosław Kapczyński (tel. 605084476).

Trasa wycieczki długości 16 km prowadzi przez Rýchory, najbardziej na wschód wysunięty grzbiet Karkonoszy. Od stacji kolejowej w Svobodzie podchodzimy szlakiem zielonym na grzbiet Rýchorów. Zatrzymujemy się na odpoczynek w schronisku Rýchorská bouda. Z polany przed schroniskiem rozciągają się przepiękne panoramy na Karkonosze. Sprzed schroniska ruszamy szlakiem zielonym do rozdroża Kutná i dalej do Rýchorskiego Krzyża. Następnie grzbietową widokową drogą wędrujemy na Dvorský les (1036 m), najwyższy szczyt pasma. Zbocza góry porośnięte są wyjątkowym lasem bukowym z różnorodnie poskręcanymi drzewami. Między drzewami zobaczymy bunkry umocnień granicznych z lat 30-tych XX wieku. Z Dvorskiego lesu dochodzimy ponownie do rozdroża Kutná i szlakiem najpierw niebieskim, później żółtym schodzimy do Svobody nad Úpou, skąd o godz. 17.20 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry (z przesiadkami w Trutnovie i Sędzisławiu), przyjazd o godz. 19.33. Uwaga – wycieczka górska, suma podejść 600m.

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht, fot. Pixebay

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.