Umowa jest już podpisana i budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie rozpocznie się w marcu. Z hali będą mogli korzystać uczniowie oraz mieszkańcy. Czekali na nią prawie trzy lata.

Przetarg na budowę hali sportowej wygrała firma Pre-Fabrykat, czyli to sama, która wybudowała szkołę. Dzięki temu wykonawca będzie mógł dać gminie gwarancję na cały obiekt. Inwestycja powinna zakończyć się w maju 2023 roku.

FOT. Pre-Fabrykat

Wartość inwestycji to około 11 mln zł. Z czego 4,3 mln zł. pochodzi ze środków rządowych, 3 mln pochodzą z Ministerstwa Sportu, a reszta to środki własne gminy.

Hala będzie ogólnodostępna. Ma mieć wysokość 7 metrów. Planowane jest zamontowanie rozkładanych trybun na 250 miejsc.

Umowę na budowę hali podpisali wczoraj (24,02) wójt gminy Podgórzyn Mirosław Kalata, prezes zarządu firmy Pre Fabrykat sp. Z.o.o. Grzegorz Sadownik oraz dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Podgórzynie Aneta Watemborska.

„Budowa hali sportowej to wydarzenie bardzo ważne dla całej społeczności gminy Podgórzyn, a w szczególności uczniów szkoły podstawowej. Hala będzie miejscem, w którym nasi uczniowie będą kształtować charaktery fizyczne i nie tylko”– mówi pani dyrektor.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.