Łatwiej będzie się parkować w Szklarskiej Porębie. Miasto właśnie oddało do użytku duży parking na 106 miejsc. Powstał za pieniądze z Funduszu Inwestycji Strategicznych.

Parking ma wręcz idealną lokalizacje dla turystów. Przykładowe czasy dojścia z parkingu to ok. 5 minut do skrzyżowania ulic 1 Maja i Turystycznej, 15 min. do Ski Arena Szrenica, 10 min. na → Skwer Twórców Radiowej Trójki.

Parking ma 106 miejsc parkingowych oraz dodatkowe cztery dla osób z niepełnosprawnościami. Wyposażony jest w toalety (również dostosowane dla osób niepełnosprawnych) oraz stoły piknikowe, przy których można odpocząć i się posilić. Na parkingu także przewidziano zatoczkę autobusową.

Parking jest płatny, ale ceny nie zrujnują kieszeni. Bilety pobierane są wjeździe. Parkowanie opłacamy przed wyjazdem, w parkomacie. Można płacić gotówką lub kartą. Skanujemy bilet w okienku kodem kreskowym do góry. Jeśli chcemy wyświetloną kwotę opłacić kartą, to klikamy na monitorze odpowiedni symbol i przykładamy kartę do czytnika, a dalej postępujemy zgodnie z komunikatami na wyświetlaczu czytnika. Jeśli płacimy gotówką — wkładamy banknoty (lub wrzucamy monety) do odpowiednich okienek.

Po opłaceniu wyświetla się komunikat, że możemy jechać.

Cennik parkowania aut osobowych i busów do 9 miejsc:
–  30 minut — 1 zł
–  1 godzina — 5 zł
–  2 i 3 godzina — 4 zł
–  4 i każda kolejna godzina — 3 zł
–  całodobowy — 50 zł
–  abonament półroczny — 500 zł
–  abonament roczny — 800 zł

Toaleta jest także płatna – 2 zł. Opłatę można uiścić zbliżeniową kartą płatniczą lub monetami o nominałach 10 gr, 20 gr, 50 gr, 1 zł i 2 zł oraz 50 eurocentów. Skorzystanie jest proste — wystarczy wrzucić monety lub nacisnąć OK na czytniku kart i zbliżyć kartę, a następnie nacisnąć przycisk „otwarcie drzwi” na panelu.

Automat płatniczy nie wydaje reszty.

Fot. UM Szklarska Poręba

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.