Kasia jest młodą energiczną bizneswomen. Niedawno poznała swoją starszą siostrę, o której istnieniu nie miała pojęcia. Razem próbują wyjaśnić dlaczego Małgorzata zaraz po urodzeniu została oddana do adopcji. Pogrzeb ich matki jest okazją do poznania prawdy. Podczas stypy członkowie rodziny ujawniają przerażającą tajemnicę, pilnie strzeżoną przez kilkadziesiąt lat. Dla jej zachowania, byli w stanie popełnić czyny, które na zawsze zmieniły życie wielu ludzi. Odtwarzana z trudem rodzinna historia prowadzi do Auschwitz-Birkenau. To, co w czasie wojny, wydarzyło się za drutami obozu koncentracyjnego, staje się kluczem do zrozumienia losów kolejnych pokoleń.

W powieści opartej na motywach prawdziwych wydarzeń, Przemysław Semczuk opisuje wstrząsające losy rodziny, która przez lata żyła w strachu, walcząc o zachowanie śmiertelnie groźnej tajemnicy. Aż trudno uwierzy, że historia sprzed lat odcisnęła tak tragiczne piętno na losach wielu ludzi.

Autor książki, Przemysław Semczuk, to dziennikarz, reportażysta, powieściopisarz, autor książek z gatunku literatura faktu. Pasjonat historii najnowszej, badacz zapomnianych wydarzeń z czasów PRL i dziejów kryminalistyki. Jego teksty można przeczytać w tygodnikach Newsweek, Wprost, Gość Niedzielny; miesięcznikach Focus Historia, Wysokie Obcasy Extra, Playboyu lub usłyszeć na antenie radia RMF Classic. W Wydawnictwie Świat Książki ukazały się jego reportaże „Czarna wołga Kryminalna historia PRL” oraz „M jak morderca Karol Kot Wampir z Krakowa”. W 2017 roku za reportaż „Wampir z Zagłębia” otrzymał Kryształową Kartę Polskiego Reportażu podczas Festiwalu Reportażu w Lublinie. Jego kryminalna powieść „Tak będzie prościej” „Tak będzie prościej”, z akcją osadzoną w karkonoskim krajobrazie, uhonorowana Srebrnym Kluczykiem 2018 – nagrodą kulturalną Nowin Jeleniogórskich w kategorii „Literatura”.  

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.