Kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat grozić może mężczyznom, którzy kierowali samochodami wbrew zakazom sądowym i do 2 lat pozbawienia wolności grozi kierowcom, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Tylko w weekend policjanci zatrzymali 8 takich kierujących. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Jeleniogórscy policjanci tylko w miniony weekend w regionie jeleniogórskim zatrzymali 4 kierowców w wieku od 26 do 37 lat, którzy kierowali pojazdami wbrew zakazom sądowym.

Ponadto zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 21 do 40 lat, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Najwięcej, bo blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 39-letni kierujący pojazdem marki Skoda. Został on zatrzymany do kontroli drogowej 30 stycznia br. w Jeleniej Górze.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.