20 autobusów elektrycznych planuje zakupić samorząd jeleniogórski. W projekcie są także budowa terenowych stacji ładowania ogólnodostępnego oraz terenowych punktów ładowania autobusów elektrycznych przy ul. 1 Maja, Kiepury i Podgórzyńskiej, zakup, dostawa i montaż kompletnego systemu ładowania na terenie zajezdni MZK oraz zakup ładowarki warsztatowej.

Plany te obejmują lata 2022- 2024. ” W ramach programu priorytetowego „Zeroemisyjny transport Zielony transport publiczny” złożyliśmy wnioski o dotację oraz o pożyczkę na realizację przedsięwzięcia „Zakup autobusów elektrycznych i budowa infrastruktury ładowania w Jeleniej Górze” – poinformował na FB prezydent Jeleniej Góry.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 77 mln 736 tys zł . Wnioskowana wartość pożyczki – 15 mln 400 tys. 504 zł, wnioskowana wartość dotacji 47 mln 799 tys. 496 zł.

FOT. Pixabay.com

3 komentarze

 1. soutys Smrobudki Odpowiedź

  A z Sobótki do Wrocławia tylko na chudej szkapie albo oskubanej kurze. Miały być pociągi, ale ich nie będzie, bo miejscowi wszystko zdemolowali. Zresztą i tak nikt by nimi nie jeździł bo nikogo tam nie stać na bilety. Wpiszcie w Google: „Kradną części maszyn i niszczą sprzęt. Złodzieje i wandale prawdziwą plagą dla remontujących linię kolejową” lub „Tak powstaje linia kolejowa Wrocław – Sobótka. Kiedy pojawią się tu pociągi?” i przeczytajcie w tekście akapit „Most nad Ślęza dopiero wyremontowany, a już zniszczony!”. Szkoda publicznych pieniędzy na remont linii, która będzie stale niszczona przez wandali z Wrocławia i okolic.

  • wieśniak z fsiocłafia Odpowiedź

   U nas we Wrocławiu też nastąpiły duże zmiany w komunikacji miejskiej. W związku z licznymi głosami mieszkańców na wrocławskich portalach (głównie „Gazecie Wrocławskiej”, ale nie tylko), że pociągi we Wrocławiu są niepotrzebne, prezydent miasta Jacek Sutryk rozpoczął likwidację kolei miejskiej we Wrocławiu. Na początku zlikwidowano możliwość przejazdu pociągami na Urbancard ale to dopiero początek. To wspaniałe mieć takiego prezydenta, który wsłuch uje się w głosy mieszkańców i zgodnie z nimi działa. Super sprawa, i tak nikogo we Wrocławiu nie stać na bilety kolejowe a teraz będzie więcej taboru na linie regionalne (głównie w okolicach Jeleniej Góry, gdzie mieszkańcy bardzo chętnie jeżdżą pociągami i jest też mnóstwo turystów). A wrocławianie sobie poradzą, Zdzichu z Sołtysowic już pucuje konia i dryndę, a na Świniarach właśnie budują nowoczesne centrum przesiadkowe, na którym mieszkańcy będą się przesiadać z wieprza na krowę i nazad.

 2. Autobusy elektryczne z akumulatorami to ślepa uliczka rozwoju ekombilności. Jelenia Góra powinna być krok przed innymi by nie wyrzucać kasy w błoto. Tylko i wyłącznie autobusy elektryczne z paliwem wodorowym są właściwym kierunkiem inwestycji, nie należy się również obawiać wysokich kosztów związanych z magazynowaniem wodoru. Ponadto mamy polskiego producenta autobusów wodorowych.

  https://smoglab.pl/prof-marek-brzezanski-wodor-paliwo-przyszlosci/

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.