Brutusowi grozi amputacja łapy. To pies-ratownik, który nie raz ratował ludzkie życie. Wiele wskazuje na to, że został brutalnie pobity przez człowieka.

Na liczniku jest już 8,4 tys. złotych, ale do osiągnięcia celu jeszcze sporo brakuje. Ten wyznacza kwota 15 tys. zł. To koszt uratowania łapy psa.

Ale po kolei… Brutus to owczarek niemiecki, który wiele razy ratował ludzkie życie, kiedy pracował z Grupie Poszukiwawczo Ratowniczej z Jastrzębia Zdroju. Teraz opiekuje się nim pani Magdalena i to ona właśnie założyła zbiórkę pieniędzy na popularnym portalu pomocowym.

– Jakiś czas temu ktoś wypuścił nasze pieski, którym stała się ogromna krzywda! Ebra (jeden z poszkodowanych psów – red.) już się wyleczyła, ale z Brutusem jest bardzo źle. Staramy się, jak możemy, uratować mu łapkę, która jest w fatalnym stanie i grozi mu amputacja – relacjonuje pani Magdalena.

Przyznaje, że koszty leczenia przewyższają jej możliwości finansowe i dlatego prosi o pomoc. Brutus w najbliższym czasie przejdzie elektrodiagnostykę, która wykaże, czy nerw promieniowy jest przerwany. Jeśli tak, to czeka go amputacja łapy.

– Bardzo go kocham i błagam, pomóżcie mu, żeby mógł cieszyć się życiem – dodaje właścicielka psa.

Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do tego, że Brutus jest zasłużonym ratownikiem, to specjalne oświadczenie wydała GPR Jastrzębie JS1325 Ratownictwo Podziemne.

„Pies rasy owczarek niemiecki o imieniu Brutus, którego właścicielem i opiekunem jest członek Stowarzyszenia p. Alan Szyda wraz z małżonką Magdaleną, jest przeszkolony do prac w poszukiwaniach ratowniczych pod ziemią w zakładach górniczych i bierze udział w akcjach ratunkowych na terenie kraju za zgodą kierowników akcji ratowniczych zakładów górniczych jako członek GPR Jastrzębie JS1325 Ratownictwo Podziemne” – czytamy.

Ratownicy potwierdzają także, że nie do końca znane są okoliczności, w jakich owczarek ucierpiał, ale są podejrzenia, że został brutalnie pobity przez człowieka. Sprawę wyjaśnia policja.

News4Media/fot. Facebook

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.