Wiosną ruszą prace przy budowie mostu tymczasowego w Piechowicach na drodze krajowej nr 3. Na przełomie marca i kwietnia rozpocznie się budowa dróg objazdowych. To długo wyczekiwana inwestycja w naszym regionie. GDDKiA zapowiada także podobną inwestycję w Unisławiu Śląskim.

W przypadku Piechowic odbywa się opracowywanie projektu drogi objazdowej (5 stycznia br. wykonawcy przekazano plac budowy). W Unisławiu Śląskim ułożono już przepust tymczasowy pod trasę objazdową, a także przeprowadzono wycinkę drzew i rozpoczęto przebudowę sieci, które kolidują z robotami.

Nowy most i wiadukt w miejsce starych

Nowy most w Unisławiu Śląskim i nowy wiadukt w Piechowicach powstaną w miejscu istniejących budowli. Pierwszy zlokalizowany jest nad rzeką Ścinawka na drodze krajowej 35, a drugi na krajowej 3 nad linią kolejową.

Obiekty te użytkowane są już od kilkudziesięciu lat, a ich stan techniczny jest zły. Nie spełniają też parametrów technicznych wymaganych dla tego typu obiektów na drogach krajowych. Dlatego zdecydowano o ich rozbiórce i budowie nowych. Zanim jednak wykonawcy rozpoczną prace, konieczne jest wybudowanie przepraw tymczasowych. W tym celu wykonawcy obu obiektów prowadzą obecnie prace przygotowawcze.

Pierwsze prace już ruszyły

W Piechowicach trwają prace związane z wykonaniem projektu drogi objazdowej. Prowadzone są także uzgodnienia ze służbami PKP dotyczące organizacji ruchu kolejowego na czas budowy.

Prace w Unisławiu Śląskim realizuje firma Strabag za kwotę ok. 5,8 mln zł. Natomiast wiadukt w Piechowicach wybuduje firma Berger Bau za ponad 7,5 mln zł.  

Oba obiekty będą gotowe jesienią 2023 roku.

fot. GDDKiA/Andrzej Jastrzębski

2 komentarze

  1. Może skożytać z projektantów inżynierów Chińskich będzie sprawniej i szybciej .
    Znow się okaze że przyczołki są lipne.Niech się święci polski bezład.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.