Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 30-letniego mężczyznę podejrzanego o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, 30-latek od marca do lipca 2022 roku, dopuścił się w Jeleniej Górze co najmniej 10 przestępstw przeciwko mieniu. Włamywał się i okradał piwnice oraz garaże, skąd jego łupem padły rowery, hulajnoga elektryczna, elektronarzędzia, skrzynki z narzędziami i inne przedmioty. Ponadto 30-latek z przyblokowych parkingów na terenie osiedla Zabobrze ukradł z 4 pojazdów katalizatory. Łączne straty pokrzywdzonych oszacowano na kilkanaście tysięcy złotych.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego jeleniogórskiej komendy na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali 30-latka jako podejrzewanego o popełnienie w/w czynów. W wyniku podjętych czynności w tej sprawie policjanci odnaleźli część skradzionego mienia w mieszkaniu jeleniogórzanina.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i ustalają kolejnych pokrzywdzonych. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.