Na zabobrzańskim rondzie od kilku dni przyciąga oko czerwone serduszko. Udało się je zamontować przed tegorocznym finałem 30. WOŚP. Czas więc ogłosić, jakie nas czekają nas atrakcje.

W Jeleniej Górze działają dwa sztaby, jeden przy ZST Mechanik, a drugi przy Komendzie Hufca ZHP. Przy całej weekendowym zamieszaniu pracuje mnóstwo ludzi i instytucji.

Oficjalnie finał w Jeleniej Górze ruszy w sobotę. Trzeba jednak pamiętać, że już od dłuższego czasu trwają internetowe aukcje. Można je łatwo znaleźć na Allegro.

Jakub Thauer, szef sztabu przy Mechaniku, podczas konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenia wielkiego finału, opowiadał o tym co będzie się działo w sobotę w Galerii Sudeckiej. Za tymi działaniami kryje się wysiłek osób skupionych w Mojej Fundacji. Tam na dzieciaki będą czekały animacje dla najmłodszych. Dzieci na pewno ucieszą wielkie, chodzące maskotki Minionek oraz Myszki Miki. Na scenie odbędzie pokaz tańca nowoczesnego. Nie zabraknie wielu licytacji. Wystawiona będzie tablica, która znajdowała się na Rondzie WOŚP, osobiście podpisana przez Jerzego Owsiaka.

W niedzielę wczesna pobudka, bo już o 8.30 na Polanie Jakuszyckiej rusza bieg dla WOŚP.

Od godziny 12.00 do 15.00 na Placu Ratuszowym odbędzie się Harcerski Festyn Rodzinny. Wypełnią je konkurencję, w których można będzie wygrać słodkie nagrody, zapewniał komendant hufca Robert Zapora. Szczegółowy program na afiszu.

Po południu czekają nas atrakcyjne występy artystyczne w sali JCK

15.00 – 19.00 Koncerty i licytacje w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury

Wystąpią:

  • Pracownia Wokalna MDK Renaty Kryńskiej w składzie: Tosia Krajda, Milena Sula, Nikola Nowak, Maja Bogucka, Maja Zagiczek, Martyna Jeziorska, Artur Veinbergs, Julia Waszkiewicz, Natalia Stich
  • Muzyka Dawna pod kierunkiem Sylwi Raban w składzie: Tymoteusz Niewiadomski, Lidia Cieplińska, Ada Konopa, Bianka Balasa, Hania Jeremenko, Barbara Rydecka
  • Pracowania wokalna JCK Muflon – Tosia Sweklej
  • KONCERT SORTER
  • KONCERT TANTFREAKY 

Dla wszystkich mieszkańców, którzy nie będą mogli dotrzeć na Plac Ratuszowy, dojedzie WOŚPobus, czyli przystrojony autobus MZK, pełen dobrej energii w postacie wolontariuszy. Poniżej, na plakacie – rozkład jazdy WOŚPobusa.

Chętni będą mogli skorzystać z zaproszenia Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Strzeleckiego „Strzelec”. Na poligonie przy Alei Solidarności będzie można pojeździć wrakami (jako pasażer) i poczuć atmosferę wyścigu. W głębi poligonu przy strzelnicy będą stacjonowały i czekały na chętnych quady z doświadczonymi kierowcami. Z kolei na strzelnicy odbędą się zawody dla dzieci (młodszych i starszych) oraz dorosłych. Wszystko pod okiem instruktorów Dodatkowo na chętnych czekają ciepłe posiłki, wojskowa grochówka, rozpalone ognisko, a także pokaz ratwocitwa medycznego.

Od godziny 19 zaczną się licytacje obu sztabów na Placu Ratuszowym, a o 20.00 organizatorzy zapraszają na tradycyjne światełko do nieba, w postaci pokazu laserów.

Trudno wyliczyć wszystkie atrakcje zaplanowane na finał WOŚP, tym bardziej, że swoje atrakcje szykują także okoliczne miasta. Dla każdego kto chce pomóc, aby dzieciaki mogły „Przejrzeć na oczy” znajda się odpowiednie atrakcje. Szczegółów warto poszukać na portalach społecznościowych.

1 Komentarz

  1. Ow.s.i.k twierdzi, że został ograbiony przez Polski Ład na 1,1 tyś zł. „Jak przekazał portal se.pl prezes WOŚP używa na codzień terenowego Land Rovera Defendera 110 w topowej i bardzo bogato wyposażonej, 5-drzwiowej odmianie HSE z napędem na cztery koła i automatyczną skrzynią biegów. Egzemplarz Owsiaka jest wyposażony w pakiet Explorer, w którego skład wchodzi wysoko umieszczony wlot powietrza, stalowa rama dachowa z udźwigiem do 132 kg oraz m.in. solidna drabinka i potężne chlapacze. W takiej konfiguracji auto może kosztować blisko pół miliona złotych opisuje portal Super Expressu pojazd biznesmena, który czuje się ograbiony ze swojej średniej polskiej pensji.

    Na co teraz dzieci będą zbierać? Na nowszy model czy lepiej wyposażony?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.