Kradzież samochodowych katalizatorów w Karpaczu i okolicach były ostatnio plagą. Dzięki ujęciu przez policję dwóch prawdopodobnych sprawców tych kradzieży może już będzie spokojniej.

– Policjanci z komisariatu policji w Karpaczu w wyniku działań operacyjnych zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 24 i 25 lat, którzy  podejrzani są o serię kradzieży katalizatorów oraz kradzieże z włamaniem – informuje Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze. – Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni  od lipca do połowy sierpnia  dopuścili się w Karpaczu i jego okolicy serii przestępstw przeciwko mieniu. Ich łupem padły katalizatory z pojazdów osobowych różnych marek. Włamali się też i okradli punkt kasowy Karkonoskiego Parku Narodowego, skąd ukradli tablet, kamery oraz gotówkę. Ponadto włamali się do pomieszczenia gospodarczego jednej ze stacji narciarskich – tu ich łupem padła  infrastruktura elektryczna z wyciągu narciarskiego i skoczni narciarskiej.  Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych. Policjanci w wyniku prowadzonych w tej sprawie działań odzyskali część skradzionego mienia.

Podejrzani zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a  grozi im  10 lat pozbawienia wolności.

Fot. KMP w Jeleniej Górze

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.