Karkonoski Park Narodowy organizuje 25 marca (piątek) i 26 marca (sobota) wędrówki na rakietach śnieżnych pt.: „Tropami Karkonosza”. Rakiety dostaniecie na miejscu zbiórki.

„Tropami Karkonosza” to wędrówki na rakietach śnieżnych dla mieszkańców Jeleniej Góry, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu i jednocześnie poszukują wiedzy o własnym otoczeniu.

Akcja odbędzie się w Jeleniej Górze – Jagniątkowie i będzie skierowana do dorosłych i dzieci. W zimowej scenerii uczestnicy wędrówki dowiedzą się o tym co dzieje się w przyrodzie zimą, jak zwierzęta sobie w tym okresie radzą oraz jak rozpoznać tropy i ślady zwierząt.

Na czas zajęć każdy z uczestników otrzyma komplet rakiet śnieżnych wraz z kijami, co ułatwi wędrówkę. Po krótkim instruktarzu odnośnie poruszania się na rakietach śnieżnych uczestnicy wyruszą na trasy wraz z pracownikiem KPN. Do wyboru będą dwie trasy, rozpoczynające się na osiedlu Jagniątków w Jeleniej Górze. Na zakończenie wspólnej wędrówki zaplanowane jest ognisko integracyjne dla uczestników na terenie Karkonoskiego Banku Genów.

Zbiórka o godzinie 9.30 w Karkonoskim Banku Genów ul. Myśliwska 9a, 58-570 Jelenia Góra – Jagniątków. Orientacyjny czas wędrówki od 3 do 4 godzin.

Liczba miejsc ograniczona, dlatego konieczne są zapisy telefoniczne – Żaklina Antczak-Raj tel. 607 177 637.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.