Mieszkańcy nie rozstrzygnęli, kto zostanie wójtem Gromadki po zmarłym w maju Dariuszem Pawliszczym. Za dwa tygodnie rywalizować będą Patryk Kawka i Ryszard Hałka.

Frekwencja w I turze przedterminowych wyborów wójta jednej z najbogatszych gmin regionu nie była imponująca. Do urn pofatygowało się niewiele ponad 42 proc. uprawnionych. Wybierali między czworgiem kandydatów. O fotel wójta ubiegali się Patryk Hałka, Ryszard Kawka, Lidia Zubal i Ewa Potyszka. Już wiadomo, że najważniejszą funkcję w gminie obejmie człowiek o konserwatywnych poglądach bo do drugiej tury weszli obaj panowie: Ryszard Hałka (30 lat) – popierany przez PiS i członek tej partii, aktualnie jeszcze pełniący obowiązki wójta szef bolesławieckiego biura posła PiS Szymona Pogody oraz Ryszard Kawka (62 lata), radny i przewodniczący rady powiatu bolesławieckiego, nauczyciel, a także społeczny organista parafii w Różyńcu.

Kandydującym paniom – Lidii Zubel (45 lat) nauczycielce i Ewie Potyszce (59) urzędniczce gminne – nie udało się zdobyć wystarczającego poparcia.

Wyniki głosowania:

Patryk Hałka – 35,88 proc.

Ryszard Kawka – 31,26 proc.

Lidia Zubal – 17,39 proc.

Ewa Potyszka – 15,46 proc.

II tura – 7 sierpnia

Fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.