Wyjątkowo mało pracy mieli w czasie ostatniego, długiego weekendu (5 – 8 stycznia) jeleniogórscy policjanci. W tych dniach mundurowi nie odnotowali żadnego wypadku, nie doszło też w tym czasie do poważanych zdarzeń kryminalnych. Co nie znaczy, że funkcjonariusze nie mieli nic do roboty.

Edyta Bagrowska, oficer prasowa jeleniogórskiej komendy miejskiej przedstawia podsumowanie długiego weekendu:

– W tym okresie policjanci zatrzymali 33 osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności za różne przestępstwa oraz do innych czynności prawnych. Każda z zatrzymanych osób poszukiwanych, w celu uniknięcia zatrzymania, ukrywała się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości.

Policjanci z Kowar zatrzymali 62-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego poszukiwanego w celu ustalenia miejsca pobytu do innych czynności prawnych oraz do odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności. Mężczyzna dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków oraz nielegalne posiadanie amunicji. Zatrzymany po czynnościach trafił do aresztu śledczego.

Funkcjonariusze z Kowar zatrzymali też 19-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu oraz w celu odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat.

Wśród zatrzymanych był między innymi mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 2 miesięcy oraz 2 innych, którzy trafili do więzienia na rok pozbawienia wolności.

W miniony weekend na naszych drogach doszło do kilku kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, nieprawidłowy manewr wyprzedzania oraz najechanie na tył innego pojazdu. Policjanci zatrzymali jednego nietrzeźwego kierującego rowerem, pięciu kierujących po użyciu alkoholu, z których jeden dodatkowo naruszył sądowy zakaz, oraz cztery osoby, które kierowały wbrew zakazom sądowym.

Nietrzeźwy rowerzysta za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W tych dniach policjanci obsłużyli 231 interwencji domowych i w miejscach publicznych.

1 Komentarz

  1. Dlaczego milczy pani rzecznik na temat szaleńczej jazdy policjantów z BMW i jak to Auto rozbili….

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.