Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyźnie podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami w celu uszczuplenia podatku Vat. Na podstawie 57 faktur opiewających na ponad 383 tysiące złotych poświadczających nieprawdę na dostawę paliwa, 45-latek uszczuplił podatek Vat na ponad 88 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili i zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów 45-letniemu mieszkańcowi powiatu karkonoskiego podejrzanemu o posłużenie się fałszywymi fakturami i uszczuplenie podatku Vat.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna prowadząc działalność gospodarczą w okresie od stycznia 2018 roku do sierpnia 2021 roku posłużył się 57 fakturami poświadczającymi nieprawdę, które dotyczyły dostawy paliwa, co nie miało miejsca. Wartość przedstawionych faktur opiewała na ponad 383 tysiące złotych, z czego wyliczono do zwrotu ponad 88 tysięcy złotych podatku Vat. Obecnie 45-latek pobrany podatek wraz z odsetkami musi zwrócić na rzecz Skarbu Państwa.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy. Mężczyzna kilka dni temu w Prokuraturze Rejonowej usłyszał zarzuty w tej sprawie. Za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.