Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie”, wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich”, zapraszają w dniu 10 lipca 2022 r. na wycieczkę nr 22 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.33 do Boguszowa Gorc.

Trasa długości 15 km przebiega w środkowej części Gór Wałbrzyskich. W Boguszowie oglądamy barokowy kościół Trójcy Św. i przechodzimy przez najwyżej położony rynek w Polsce. Drogą Krzyżową Górniczego Trudu, której stacje poświęcone zostały górnikom z różnych zagłębi i krajów, podchodzimy na Chełmiec (drugi co do wysokości szczyt Gór Wałbrzyskich – 851 m n.p.m.). Stanowi on charakterystyczną i z daleka widoczną kulminację, wyraźnie dominującą w krajobrazie nad Wałbrzychem. Na wierzchołku maszt przekaźnika TV, Krzyż Milenijny i kamienna wieża widokowa z 1888 roku. Szlakiem niebieskim przez Konradów (część miasta Wałbrzych) schodzimy do Szczawna-Zdroju. Po krótkim spacerze po uzdrowisku podchodzimy na Wzgórze Gedymina, gdzie uczestniczymy w uroczystym otwarciu nowo wybudowanej wieży widokowej o oryginalnej konstrukcji. W końcowej części wędrówki idziemy do stacji kolejowej Wałbrzych Miasto, skąd po godz. 16 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry. Uwaga: ze względu na strome podejścia i zejścia wycieczka zalecana dla wprawionych turystów. Wycieczkę prowadzi Krzysztof Tęcza (tel. 609 121 744).

Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Fot. Autorstwa JDavid – Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14972333

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.