Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 0,8 promila. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 27-letnią kobietę podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.

19 września 2023 roku, około godziny 18.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki pojechali na teren gminy Stara Kamienica, gdzie według zgłoszenia doszło do zdarzenia drogowego. Jak ustalili funkcjonariusze, 27-letnia kierująca pojazdem marki Peugeot jadąc od Szklarskiej Poręby, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem, wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało blisko 0,8 promila.

27-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i dalszych czynności. Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami na kilka lat.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra – Edyta Bagrowska

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.