Alfreda Rękowska, Andrzej Raj i Andrzej Marchowski to laureaci tegorocznych tytułów Zasłużony dla miasta Jeleniej Góry. Nagrodę miasta Jeleniej Góry przyznano Łukaszowi Dudzie.

Uchwały o nadaniu honorowych tytułów i przyznaniu nagrody jeleniogórscy radni przegłosowali na wczorajszej sesji.

Kandydaturę Andrzeja Raja, dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego, niestrudzonego popularyzatora regionu i miasta zgłosiło Stowarzyszenie Sympatyków Sobieszowa. Alfredę Rękowską – założycielkę zespołu „Perfectum”, emerytowaną nauczycielkę muzyki, która od 25 lat z wielkim zapałem i zaangażowaniem organizuje wieczory wspólnego śpiewania i jest inicjatorką cyklicznych spotkań „Rozśpiewana Jelenia Góra” – zaproponował jeleniogórski oddział PZERiI. Tytuł da Andrzeja Marchowskiego – naczelnika Wydziału Promocji, oczywiście kojarzonego z kabaretem PAKA – i nagroda dla Łukasza Dudy – współtwórcy i szefa festiwalu teatrów Pestka, na co dzień kierownika impresariatu w JCK – to inicjatywy grup radnych.

1 Komentarz

  1. Wielki, zasłużone brawa dla Pani Alfredy Rękowskiej za długoletnią, systematyczną i z pełnym zaangażowaniem pracę społeczna na rzecz rozśpiewania Jeleniej Góry oraz w poszukiwaniu talętów. Dziękujemy za oddaną z sercem pracę i prosimy o więcej. Serdeczne podziękowania od ludzi, którzy dzięki Pani odnaleźli swoje zdolności i rozwijają je nadal, dzięki takim ludziom jak Pani. Życzymy dobrego zdrowia oraz dalszych sukceców w twórczej pracy dla społeczności Jeleniej Góry i nie tylko. To odznaczenie trafiło we właściwe ręce. Brawo.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.