Sprawcy włamali się lub usiłowali włamać do trzech bankomatów.

W jednym przypadku sprawcy przy użyciu pojazdu staranowali drzwi do sklepu i dostali się do przedsionka, w którym stał bankomat.

Innym razem włamania dokonano poprzez zamocowanie pasów do ciągnika rolniczego i przywiązanie ich do bankomatu, a następnie wyrwanie urządzenia z podłoża i zabranie go innym pojazdem. Skradziono wówczas ponad pół miliona złotych.

Kolejna próba włamania nie powiodła się z uwagi na zerwanie przymocowanych przez sprawców do bankomatu pasów. Urządzenie zostało jednak zniszczone. Wówczas podjęto skuteczny pościg za jednym ze sprawców poruszającym się ciągnikiem.

Poczynione następnie ustalenia Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu oraz policji doprowadziły do zatrzymania pozostałych sprawców.

Podejrzani dopuścili się także innych przestępstw, w tym paserstwa użytego do włamań ciągnika, który pochodził z kradzieży, uszkodzenia innego pojazdu, posiadania substancji psychotropowych, a także posiadania broni i amunicji.

Jeden ze sprawców w chwili zatrzymania przez policję był uzbrojony w przygotowany do oddania strzału, odbezpieczony pistolet, amunicję do tej broni oraz granaty szturmowe, gaz obezwładniający i nóż.

W Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok, w którym sprawcy zostali uznani za winnych zarzucanych im przestępstw. Grzegorz G. został skazany na karę 8 lat pozbawienia wolności, Krzysztof M. 6 lat , Marcin G. 2 lata natomiast Wojciech W. usłyszał wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności oraz 8 tysięcy złotych grzywny. Sprawcy zostali również zobowiązani do naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego banku oraz sklepu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.