Schwytanie Władimira Putina to konstytucyjny obowiązek oficerów – uważa jeden z rosyjskich biznesmenów, który wyznaczył potężną nagrodę za zatrzymanie prezydenta Rosji.

Alex Konanykhin to przedsiębiorca, który opuścił Rosję w latach 90. XX wieku. Swoją karierę rozpoczynał tam od założenia prywatnego banku. Teraz biznesmen mieszka ze swoją rodziną w Stanach Zjednoczonych, skąd z niepokojem obserwuje wojnę w Ukrainie. Mężczyzna początkowo opublikował na Facebooku plakat przedstawiający Putina, który opatrzony był dopiskiem: „Żywy lub martwy”. Post został jednak usunięty przez administrację portalu. Konanykhin nie poddał się jednak i opublikował kolejny wpis, tym razem bez grafiki.

https://www.facebook.com/konanykhin/posts/10158127920140286

Opisuje w nim, że obiecuje zapłacić milion dolarów służbom, które wypełnią swój konstytucyjny obowiązek i doprowadzą do aresztowania „jako zbrodniarza wojennego zgodnie z prawem rosyjskim i międzynarodowym”. Przedsiębiorca zaznacza, że Władimir Putin nie zasługuje w jego ocenie na określanie go mianem prezydenta Rosji, bo do władzy doszedł „w wyniku specjalnej operacji wysadzania budynków mieszkalnych w Rosji, a następnie naruszył Konstytucję, likwidując wolne wybory i mordując przeciwników”.

– Jako etniczny Rosjanin i obywatel Rosji postrzegam jako mój moralny obowiązek ułatwienia denazyfikacji Rosji – pisze Alex Knanykhin.

Biznesmen zobowiązał się również do kontynuowania pomocy Ukrainie w jej „heroicznych wysiłkach”, żeby przetrwać atak „ordy Putina”.

News4Media/fot. iStock / screen Facebook Alex Konanykhin

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.