Koncert Yarosh Organ Trio Progressive Synthesis z udziałem Dominika Wani z cyklu JAZZ w ODK zaplanowano 8 grudnia o godz. 19.00. To gratka dla miłośników jazzu.

Yarosh Organ Trio, czyli: Przemysław Jarosz – perkusja, Tomasz Pruchnicki – saksofon, Kajetan Galas – organy Hammonda. Do swojego najnowszego projektu Progressive Synthesis zaprosili wybitnego pianistę Dominika Wanię. Jak w tekście do płyty napisał Adam Domagała „Jego solistyczne osiągnięcia na światowych estradach nikogo tu nie onieśmielają, a przeciwnie: wyzwalają nową energię, otwierają nowe drzwi, podsuwają nowe pomysły”.

Nowy album to zbiór ośmiu kompozycji, których centrum stanowi tryptyk Progressive Synthesis. Trzy skontrastowane części są swobodną dyskusją na temat przedstawiony w pierwszych sekundach pierwszej z ich. Partia fortepianu realizowana przez Dominika Wanię stanowi zupełnie integralną część tria co pozwala zachować zespołowi charakterystyczne dla siebie brzmienie, nad którym pracuje już kilka lat.

Przemysław Jarosz o nowym albumie: „Materiał ten oparty jest w dużej mierze na szkicach zamiast na zamkniętych kompozycjach, co zostawiło sporo przestrzeni do interpretacji. Pojawienie się w zespole Dominika nadało nowego kolorytu i muzyka popłynęła w satysfakcjonującym nas kierunku”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.