Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 44-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o serię przestępstw przeciwko mieniu.

44–latek ma na koncie kilkanaście przestępstw przeciwko mieniu, których dopuścił się w Karpaczu od lutego do lipca br. Mężczyzna włamywał się do nieczynnych ośrodków lub domów pod nieobecność ich właścicieli, skąd kradł różne przedmioty. Ponadto ma on na koncie kradzieże z posesji pozostawionych rzeczy. Na początku lipca br. włamał się i okradł mieszkanie swojego znajomego, skąd jego łupem padło mienie o wartości 2000 zł. Był to sprzęt RTV raz komoda. Dodatkowo mężczyzna ma na koncie 5 kradzieży wózków na szkodę jednego z dyskontów spożywczych, które wykorzystywał do przewożenia skradzionego mienia. Łącznie straty pokrzywdzonych wynoszą około 80 tysięcy złotych. Mężczyzna kradł antyki, odzież, sprzęt AGD, materiały budowlane i inne drobne przedmioty.

Funkcjonariusze powiadomieni o tych zdarzeniach, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ich popełnienie na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu oraz zebranych informacji. Mężczyzna ten jest dobrze znany funkcjonariuszom, gdyż miał już na koncie podobne czyny. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach tzw.
”recydywy”, a także uczynił sobie z nich stałe źródło dochodu.

Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.