Już nie tylko kremówkami Wadowice stoją. Rodzinne miasto Jana Pawła II ma teraz nową atrakcję: wodę z papieskiej laski.

Pomnik papieża stoi na placu Jana Pawła II od 13 lat. Dekadę temu teren został zrewitalizowany i wtedy właśnie zamknięto sieć wodną prowadzącą do pomnika koło bazyliki Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, tuż przy papieskim muzeum.

Rury jednak w ziemi zostały. Lokalne władze postanowiły to teraz wykorzystać. W jaki sposób? Otóż w 41 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża pojawiła się woda.

Papież na pomniku w lewej ręce trzyma pastorał. I to właśnie z niego tryska teraz woda. Spływa po papieskiej szacie aż do studzienki kanalizacyjnej.

„Pomnik z tryskającą wodą znajduje się przy Domu Rodzinnym Jana Pawła II, muzeum, które rocznie odwiedza blisko 300 tysięcy osób z całego świata” – czytamy w „Gazecie Krakowskiej”. – „Dwa dni wystarczyły także, by buteleczki z wizerunkiem Jana Pawła II i nalepką „woda papieska” pojawiły się w okolicznych sklepikach z pamiątkami. Najwyraźniej dla tych, którzy nie wpadną na to, by wody nabrać samemu, bo albo nie mają butelki, albo po prostu nie chce im się wysilać, by ją zdobyć samodzielnie”.

Ile trzeba zapłacić za taką wodę? Ceny zaczynają się od 10 i sięgają nawet 50 złotych.

News4Media/fot. Krzysztof Cabak Wikipedia

1 Komentarz

  1. Przecież toto istnieje od 10 lat .Przecież to jest grzech wedłog Pisma. Ale ciemny lud z klomórką w dłoni kupi wszystko.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.