Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o kradzież. 29-latek nielegalnie podłączył się do instalacji elektrycznej omijając urządzenie pomiarowe.

Dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież. Funkcjonariusze uzyskali informację, że lokator jednego z wielorodzinnych budynków na terenie osiedla Zabobrze w Jeleniej Górze nielegalnie pobiera energię. Dzielnicowi weryfikując uzyskaną informację zapukali do mieszkania podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. Kiedy otworzył im drzwi, policjanci zauważyli plątaninę kabli. Okazało się, że jeleniogórzanin nielegalnie podłączył się, omijając urządzenie pomiarowe do zasilania w piwnicy, a następnie rozprowadził energię elektryczną w swoim mieszkaniu, czym działał na szkodę wspólnoty mieszkaniowej. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku kradzieży energii elektrycznej nie ma znaczenia wysokość strat, gdyż jest to przestępstwo ścigane już od „przysłowiowej złotówki”.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra – Edyta Bagrowska

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.